10 statistikat para El Clásico-s
in

10 statistikat para El Clásico-s

Disa nga statistikat për FC Barcelona dhe Real Madrid, 15 ditë larg nga ndeshja në Camp Nou

Loading...
 1. Të përkryer në Camp Nou
  Barça ka një rekord të përsosur në shtëpi deri më tani këtë sezon, me katër fitore në Camp Nou në LaLiga dhe një në Champions League: Betis (5-2), Valencia (5-2), Villarreal (2-1), Internazionale (2-1) dhe Sevilla (4-0).
 2. Shënuesit më të mirë
  FC Barcelona është skuadra me më shumë gola të shënuar në LaLiga këtë edicion, duke gjetur rrjetën 20 herë. Real Madridi është i treti (me 16) me Villarreal me 19. përcjellë barcelona.al.
 3. Real Madridi i pamposhtur në La Liga
  Real Madrid është e vetmja palë në Primera División që ende nuk ka pësuar humbje, duke fituar pesë nga ndeshjet e tyre dhe duke barazuar tre.
 4. Dominimi i Blaugranëve në posedim
  Barça kryeson renditjen e posedimit, me një mesatare prej 66.08% në lojë. Real Madridi është i dyti për kontrollin e topit, me 55.92%.
 5. Arthur dhe Carvajal – top asistuesit e La Ligas
  Mesfushori i Barça dhe mbrojtësi i Real Madridit janë ndër asistuesit më të bujshëm të ndihmës në LaLiga pas tetë ndeshjeve të luajtura, duke vendosur shokët e tyre të skuadrës në tre raste secila. Gjithashtu me tre asistime janë Ander Capa, Portu, Ángel Montoro, Rodrigo Moreno dhe Santi Cazorla, përcjellë barcelona.al.
 6. 56 rikuperime topi për Casemiro-n
  Casemiro është lojtari që fiton topin në shumicën e rasteve në konkurrencën vendase, duke e bërë këtë në 56 raste. Gerard Pique i Barça nuk është shumë larg, me 51.
 7. Efekti maksimal i pasimeve
  Të zgjedhurit e Ernesto Valverde kanë qenë më të saktë se çdo palë tjetër në pasimet tyre, me 4651 nga 5281 që arritën objektivin e tyre të synuar.
 8. Piqué dhe Lenglet udhëheqës në kompletimin e pasimeve
  Dy qendërmbrojtësi e FC Barcelona janë lojtarët me më shumë pasime në LaLiga, me Piqué në 587 dhe Lenglet në 559.
 9. Më së shumti goditje për Real Madrid-in
  Ana e Zinedine Zidane sa i përket goditjeve është në epërsi me 134, 52 prej të cilave kanë qenë në shënjestër. Barça ka qëlluar 97 herë, me 42 në shënjestër.
 10. Karim Benzema goditësi më i frekuentuar
  Me 12 goditje në gol, Karim Benzema është lojtari i cili udhëheqë këtë luftë. Nga ana tjetër, Luis Suárez ka tetë për Barçën./barcelona.al/
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
barca dekada

“Kalaja” e Europës, Barça vendos rekordin e dekadës së fundit

rakitic inter

Largimi nga Barcelona i pashmangshëm, Rakitic pritet të transferohet në Serie A