Al Sadd me komunikatë zyrtare: Është normale që Xavi të rikthehet te Barcelona
in

Al Sadd me komunikatë zyrtare: Është normale që Xavi të rikthehet te Barcelona

Loading...

Al Sadd ka lëshuar një komunikatë në lidhje me të ardhmen e trajnerit të tyre, Xavi Hernandez.

Mediat në Spanjë kanë raportuar se spanjolli do të rikthehet te Barcelona, por tani si strateg i tyre.

Ernesto Valverde pritet të shkarkohet këto ditë dhe Xavi do ta marrë drejtimin e skuadrës.

valverdeout

Al Sadd ka reaguar në lidhje më këto raportime, duke thënë se është normale që spanjolli të rikthehet në Camp Nou.

“Xavi të shkon te Barcelona është normale, pasi është klubi i tij”, ka thënë drejtori gjeneral i Al Sadd, Turi Al-Ali.

“Barcelona është shtëpia e tij dhe ai duhet të rikthehet në të ardhmen atje. Por, sot, ai është trajner i Al Sadd. Çdo njoftim do të bëhet zyrtare nga klubi ynë”, ka shtuar më tej ai.

Barcelona ende nuk ka bërë një njoftim zyrtar në lidhje me këto spekulime dhe siç duket Xavi po rikthehet në Camp Nou.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Zyrtare: Luis Suárez do të operohet nesër dhe do të mungojë më shumë se 6 javë

Zyrtare: Luis Suárez do të operohet nesër dhe do të mungojë më shumë se 6 javë

Zyrtare: Suarez do të mungojë 4 muaj!

Zyrtare: Suarez do të mungojë 4 muaj!