in

Alisson Becker portieri i vitit në Ligën e Kampionëve

Alisson Becker portieri i vitit në Ligën e Kampionëve
Loading...

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian ka shpallur lojtarët më të mirë të edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve.

Kanë qenë 32 trajnerët e skuadrave pjesëmarrësenë Ligën e Kampionëve që kanë votuar për këta futbollistë, si dhe gazetarë nga shtete të ndryshme të Evropës.

Portieri më i mirë i edicionit të kaluar në Ligën e Kampionëve është shpallur portieri brazilian Alisson Becker.

Alisson pati paraqitje të jashtëzakonshme me Liverpoolin dhe ishte ndër më meritorët që The Reds triumfuan për herë të gjashtë në Ligën e Kampionëve. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
maxresdefault 2

LIVE: Shorti i Ligës së Kampionëve

virgil

Virgil Van Dijk, mbrojtësi më i mirë i vitit në Ligën e Kampionëve