in

Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA

Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA
Loading...

Alisson Becker është shpallur edhe zyrtarisht portieri më i mirë i vitit nga FIFA.

Portieri brazilian kishte një sezon fantastik vitin e kaluar me Liverpoolin, pasi e fituan Ligën e Kampionëve.

Alisson kishte paraqitje të mira edhe me kombëtaren e Brazilit në Kupën e Amerikës, derisa arritën ta fitonin trofeun.

Braziliani u transferua te The Reds nga Roma për një shifër rekorde 70 milionë euro de vite më parë, gjersa tani rekordin e mbanë Kepa Arrizabalaga që kaloi te Chelsea nga Athletic Bilbao për 80 milionë.

Becker ishte në garë të ngushtë me Edersonin e Manchester Cityt dhe Marc-Andre Ter Stegen e Barcelonës, por paraqitjet e tij në sezonin e kaluar ishte për t’u çmuar. 


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
maxresdefault

Çmimi për golin më të mirë, apo ‘Puscas Award’ shkon për Daniel Zsorin

FIFA: Lojtari më i mirë i vitit ka vetëm një emër: LIONEL MESSI

FIFA: Lojtari më i mirë i vitit ka vetëm një emër: LIONEL MESSI