in

Ansu Fati apo Dembele: Dilema tjetër e madhe te Barcelona

Ansu fati dhe Dembele
Loading...

Ansu Fati ka përfituar si lojtar formacioni pas dëmtimeve të Luis Suarez, Lionel Messi dhe Ousmane Dembele.

Por me kthimin e këtyre të fundit, nuk ka garanci për djaloshin që të luajë edhe aq shumë, pasi trajnerët ende besojnë te përvoja.

Tifozët e Barcelonës tashmë e adhurojnë 16-vjeçarin, i cili ka shënuar dy gola dhe ka asistuar një herë në vetëm 116 minuta në La Liga.

Ansu fati

Dembele, ndërkohë, do të duhet të fitojë besimin e Campit Nou, megjithëse ai mbetet ende në hierarki përpara Fatit, të paktën kështu mendon Ernesto Valverde.

Ish-trajneri i Bilbaos, do t’i duhet ta mbrojë produktin e akademisë së Barcelonës, pasi klubi është i vetëdijshëm për rreziqet kur një lojtar shpërthen në moshë të re.

Dembele

Me Suarez, Messi dhe Dembele në sulm, Valverde mund ta kthejë Fatin përsëri te Barcelona B , por nëse i riu vazhdon të shënojë, një vendim i tillë nuk do të jetë i gjatë dhe francezi Dembele duhet të fillojë të frikësohet për minutat.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Reus dhe Messi

Reus: Shpresoj që Messi të luajë, ai është më i miri në botë

antonio conte

Conte: Barcelona nuk e dëshironte Interin në grup