in

Atletico fiton me përmbysje trilerin ndaj Barcelonës, derbi ndaj Realit në finalen e Superkupës së Spanjës

atletico madrid barcelona super cup
Loading...

Atletico Madridi ka arritur të marr një fitore të madhe me rikthim ndaj Barcelonës me rezultat 3-2 në ndeshjen gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës, duke iu bashkuar Real Madridit në finale.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të katalunasve, të cilët patën posedimin dhe rastet, ndërsa Atletico tentonte me kundërsulmeve.

Megjithatë, edhe pas 45 minutave lojë skuadrat nuk arritën ta tundin rrjetën në pjesën e cila u karakterizua edhe me tension dhe katër kartonë të verdhë.

Barcelona Atletico 1

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e hapur dhe kjo e tregon edhe golat e shpejtë dhe të shumtë që u shënuan në këtë pjesë.

Atletico ishte e para që gjeti golin në minutën e 46-të me anë të Koke, i cili shënoi për 0-1 pas vetëm 18 sekondave në fushën e lojës.

Koke vs Barcelona

Barcelona arriti të kthehet shpejt në lojë duke barazuar 1-1 me anë të Lionel Messi (51’) që shënoi një gol të bukur, ndërsa Antoine Griezmann (62’) kaloi Barcelonën në epërsi 2-1.

Klubi katalunas gjeti golin edhe në minutën e 74-të me Gerard Pique, por ky gol u anulua nga VAR-i dhe nga ky moment erdhi rikthimi i Los Cholchoneros.

Barcelona Atletico2

Skuadra e Diego Simeones arriti të barazojë rezultatin me anë të Alvaro Moratas (82’) nga penalltia për 2-2, ndërsa Angel Correa (86’) shënoi për 2-3 pas një kundërsulmi.

Deri në fund të ndeshjes, Barcelona tentoi disa herë të barazojë rezultatin, por pa pasur sukses pasi Atletico u mbrojt mirë dhe mori një fitore të madhe.

Në finale, Atletico do të përballet me Real Madridi, i cili mposhti 3-1 Valencian në gjysmëfinalen tjetër të Superkupës së Spanjës.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi suarez rinovim kontrate

Messi kërkon nga drejtuesit e Barcelonës rinovimin e kontratës së Suarezit

Valverde mundohet ta arsyetojë humbjen nga Atletico Madridi

Valverde mundohet ta arsyetojë humbjen nga Atletico Madridi