Atletico Madrid – Barcelona, formacionet e derbit të madh në La Liga
in

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet e derbit të madh në La Liga

Loading...

Atletico Madrid dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Blaugranët janë mysafirë Los Colchoneros në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë, takim që zhvillohet në stadiumin Wanda Metropolitano nga ora 21:00.

Ekipi i drejtuar nga Ronald Koeman vjen në këtë ndeshje pas një forme jo të mirë, por pas fitores në takimin e fundit synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Në anën tjetër, ekipi i Diego Simeones ka katër fitore radhazi në kampion dhe dëshirojnë të marrin fitoren e radhës për të mbetur në krye të tabelës.

Atletico Madrid – Barcelona, formacionet e derbit të madh në La Liga

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Atletico MadridOblak; Trippier, Savic, Gimenez, Hermoso; Marcos Llorente, Koke, Saul, Carrasco; Joao Felix, Correa

BarcelonaTer Stegen; Sergi Roberto, Lenglet, Pique, Jordi Alba; Pjanic, De Jong; Dembele, Messi, Pedri; Griezmann.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
‘Shpërthimi’ i Messit ndaj Barcelonës i jep shpresë Manchester Cityt për ta transferuar

‘Shpërthimi’ i Messit ndaj Barcelonës i jep shpresë Manchester Cityt për ta transferuar

Atletico Madrid triumfon në derbin e javës ndaj Barcelonës

Atletico Madrid triumfon në derbin e javës ndaj Barcelonës