in

Aubameyang i thotë po kalimit te Barcelona, tani duhet t’ia kumtojë vendimin e tij Arsenalit

Aubameyang i thotë po kalimit te Barcelona, tani duhet t’ia kumtojë vendimin e tij Arsenalit
Loading...

Pierre-Emerick Aubameyang mund të jetë në prag të një lëvizje të madhe te Barcelona, pasi sipas asaj që raportohet, ai iu ka dhënë përgjigje pozitive kampionëve të La Ligës, duke thënë se është i gatshëm të transferohet.

Sulmuesi i Arsenalit është golashënuesi më i mirë i klubit dhe lojtari më i rëndësishëm i tyre, por klubi aktual po kalon një moment të vështirë.

Ai nuk është i gatshëm që të nënshkruajë një marrëveshje të re me Arsenalin.

Aubameyang ka qenë i lidhur me Barcën edhe në të kaluarën, por sipas Mundo Deportivo, ai i ka thënë po klubit katalunas, duke shfaqur gatishmërinë e tij që të transferohet në Camp Nou.

Tani shanset që gjigantët katalanas të nënshkruajnë me Aubameyang janë të mëdha, por lojtari duhet që vendimin e tij t’ia thotë edhe Arsenalit, duke e kërkuar largimin.

Aubameyang

Barca ka nevojë për një sulmues në këtë afat kalimtar për shkak të dëmtimit të Luis Suarez.

Duket se Mikel Arteta nuk ka gjasa të lirojë lojtarin e tij më të mirë dhe armë më të fuqishme.

Në anën tjetër trajneri i ri i Barcelonës, Quique Setien, e ka pranuar që klubi po përpiqet të nënshkruajë me zëvendësues për Suarezin.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Setien për fitoren e vuajtur të Barcelonës në Kupën e Mbretit: Kemi bërë shumë gabime

Setien për fitoren e vuajtur të Barcelonës në Kupën e Mbretit: Kemi bërë shumë gabime

Barcelona me disa mungesa në derbin ndaj Valencias – formacionet zyrtare

Barcelona me disa mungesa në derbin ndaj Valencias – formacionet zyrtare