in

Barça ndan buxhetin për blerje në afatin e janarit, vendosin edhe për objektivat dhe shitjen e mundshme

Loading...

Drejtuesit e klubit, Barcelona, kanë ndarë tashmë buxhetin për shpenzime në afatin kalimtar të janarit.

Barcelona është një klub që njihet për shpenzimet e mëdha në vitet e fundit dhe një gjë të tillë pritet ta bëjë edhe në vazhdim.

Sipas gazetës katalunase Sport, Barcelona do të ketë 75 milionë euro për të shpenzuar në janar për transferimet e lojtarëve.

Kjo ndarje e buxhetit erdhi pas një samiti të drejtuesve të klubit, të cilët gjithashtu vendosën për përparësitë e tyre në vitin 2020.

Drejtuesit e klubit ranë dakord që lojtarët e moshës nën 25 vjeç janë fokusi thelbësor pasi kërkojnë të ndërtojnë ekip për të ardhmen, ndërsa shitjet e lojtarëve të panevojshëm do të shtonin edhe më shumë para.

E ardhmja e Philippe Coutinhos u diskutua gjithashtu pasi një qëndrim afatgjatë në Bayern Munich duket i pamundur, por Barca nuk janë të gatshëm të mendojnë të shesin për më pak se 100 milionë euro.

Ata shpresojnë se ndonjë ekip i Ligës Premier mund të paguajë këtë shifër verën e ardhshme për yllin brazilian.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi mourinho2

VIDEO: Jose Mourinho duke folur për Lionel Messin dhe mënyrat se si u mundua ta ndalonte

Pedro: Do të lë gjithçka për t’u kthyer te Barcelona

Pedro: Do të lë gjithçka për t’u kthyer te Barcelona