Barcelona 5-2 Mallorca, hat-trick-u i Messit dhe notat e lojtarëve
in

Barcelona 5-2 Mallorca, hat-trick-u i Messit dhe notat e lojtarëve

Loading...

Barcelona ka fituar me rezultat 5-2 takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga.

Gjiganti katalunas është përkujdesur për fitoren e radhës në kampionat, duke rikthyer po ashtu pozitën e parë në tabelë.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Antoine Griezmann (7′), Lionel Messi (17′, 41′, 83′) dhe Luis Suarez (43′) për vendasit, ndërsa Ante Budimir (35′, 64′) për mysafirët.

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte padyshim Messi, i cili pas het-trikut u vlerësua me notë maksimale 10.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për portierin për dyshen e mbrojtjes mysafire, Antonio Raillo dhe Martin Valjent që u notuan me 5.9.

Barcelona:

barca mallorca nota barca

Mallorca:

barca mallorca nota mallorca
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
barca mallorca

Barcelona me disa mungesa ndaj Mallorcas – formacionet zyrtare

Valverde pritet t’i pushojë yjet, mund të bëjë nëntë ndryshime kundër Interit

Valverde pritet t’i pushojë yjet, mund të bëjë nëntë ndryshime kundër Interit