in

Barcelona do vetëm tri pikë në udhëtim te Cadiz, formacionet zyrtare

Barcelona do vetëm tri pikë në udhëtim te Cadiz, formacionet zyrtare
Loading...

Cadiz dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Katalunasit janë mysafir të Cadiz në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në La Liga, takim që do të zhvillohet nga ora 21:00 në stadiumin Ramon de Carranza.

Ekipi i Ronald Koeman ka përjetuar formë të luhatshme në fillim të sezonit, por synon fitoren në këtë udhëtim për t’u ofruar edhe më shumë me kreun e tabelës.

Në anën tjetër, vendasit kanë rënë shumë nga forma në ndeshjen e fundit dhe do të ishin shumë të kënaqur edhe me një pikë nga kjo ndeshje.

Koeman ka bërë përsëri ndryshime në formacion, ndërsa trajneri i Cadiz starton me më të mirët.

CadizLedesma; Iza, Fali, Marcos Mauro, Espino; Alberto Perea, Jonsson, Bodiger, Jairo; Alex Fernandez, Gimenez;

BarcelonaTer Stegen, Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba; Busquets, De Jong; Coutinho, Messi, Griezmann; Braithwaite.

Barcelona do vetëm tri pikë në udhëtim te Cadiz, formacionet zyrtare
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Laporta ish-presidenti i kataluansve premton 5 top blerje për ta rikthyer klubin në majat e futbollit

Laporta ish-presidenti i kataluansve premton 5 top blerje për ta rikthyer klubin në majat e futbollit

Cadiz nga liga e dytë e Spanjës gjunjëzon Barcelonën dështake!

Cadiz nga liga e dytë e Spanjës gjunjëzon Barcelonën dështake!