lautaro martinez
in

Barcelona e ka të vështirë ta financojë transferimin e Lautaros

Loading...

Lautaro Martinez është një nga shënjestrat kryesore të Barcelonës, ndërsa transferimi i tij nga Interi është pritur që të ndodhë gjatë afatit të ardhshëm kalimtar.

Mirëpo, Sky Sport Italia dhe Daily Mail raportojnë se shpresat e klubit spanjoll për blerjen e argjentinasit këtë verë janë goditur nga pengesat financiare.

Sulmuesi i Nerazzurrëve ka një klauzolë në vlerë prej 111 milionë eurosh, e cila duhet të paguhet në total për ta ndërprerë marrëveshjen me klubin italian.

Mirëpo, si pasojë e pandemisë së coronavirusit, Barcelona e ka të vështirë ta financojë një shumë të tillë për transferimin e 22-vjeçarit.

Në vend të kësaj, Blaugranët janë munduar që të përfshijnë lojtarë në ofertën e tyre në mënyrë që ta bindin Interin për të arritur marrëveshje. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
arthur pjanic

Barcelona e Juventusi projektojnë shkëmbimin Arthur – Pjanic

Ronaldinho flet për herë të parë për kohën në burg dhe situatën në të cilën ndodhet

Ronaldinho flet për herë të parë për kohën në burg dhe situatën në të cilën ndodhet