messi show 60
in

Barcelona është nikoqire e premierës botërore ‘Messi10’

Loading...

Shfaqja e shkëlqyer për Leo Messin është një realitet. Këtë të enjte, premiera botërore e ‘Messi10 ’, shfaqja Cirque du Soleil e yllit argjentinas, u mbajt në Barcelona. Premiera u zhvillua në Parc del Fòrum dhe morën pjesë një numër i madh i personaliteteve nga sektorë të ndryshëm, përcjell barcelona.al.

Vet Messi ishte i pranishëm, ndërsa bordi i Barçës përfaqësohej nga Presidenti Josep Maria Bartomeu, Nënkryetari Jordi Moix, Menaxherët Joan Bladé, Javier Bordas, Pau Vilanova, Jordi Calsamiglia, Emili Rousaud, Oriol Tomàs, Xavier Vilajoana, Marta Plana dhe Jordi Argemí, etj. sekretari i Bordit, Maria Teixidor, Menaxheri i Zonës Tregtare, Josep Pont, Delegati i Kulturës i Bordit të Drejtorëve, Teresa Basilio, dhe CEO Òscar Grau.

Shfaqja filloi në orën 21:00, por paraprakisht të ftuarit mbërritën përmes tapetit të kuq. Ata përfshijnë Ansu Fati dhe disa shokë të tij të skuadrës, këngëtarët Carlos Vives, Dani Martín, Paulo Londra dhe Nicky Jam, aktorët Santi Millán dhe Paz Vega, komedianët Carlos Latre dhe Manel Fuentes, sportisti Gemma Mengual, kuzhinier Carme Ruscalleda dhe ish-Messi shoku i skuadrës, Jose Manuel Pinto, mes shumë, shumë të tjerëve, përcjellë barcelona.al.

Shfaqja do të zgjasë deri në janar të vitit 2020 dhe pasi të përfundojë në Barcelonë, ajo do të transferohet në Argjentinë. Ajo zgjat 90 minuta, e ndarë në dy gjysma nga 45, ashtu si një ndeshje futbolli. Përveç kësaj, skena është një fushë futbolli. Shfaqja përmban disa disiplina akrobatike, me video nga momentet speciale të Argjentinasit. Leo Messi bashkëpunoi me organizatorët e shfaqjes duke xhiruar imazhe ekskluzive për të./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi ronaldo

Messi: Dëshiroja që Ronaldo të qëndronte te Real Madridi

Barcelona planifikon kontratë të përjetshme me Messin për të qëndruar në Camp Nou

Barcelona planifikon kontratë të përjetshme me Messin për të qëndruar në Camp Nou