Barcelona – Inter, formacionet e mundshme të super ndeshjes
in

Barcelona – Inter, formacionet e mundshme të super ndeshjes

Loading...

Barcelona dhe Interi do të përballen mes vete sot (e mërkurë) në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Katalunasit janë nikoqir të Nerazzurrëve në ndeshjen e dytë të vlefshme për Grupin F.

Kjo ndeshje zhvillohet në Camp Nou me fillim nga ora 21:00 dhe dy skuadrat kanë bërë gjitha përgatitjet.

Vendasit do të kenë mungesa të theksuara për këtë takim sikurse ajo e Jordi Alba, Ousmane Dembele, Ansu Fati,  Samuel Umtiti dhe me shumë mundësi e yllit Lionel Messi.

Në anën tjetër, mysafirët italian do të duhet të bëjnë në këtë takim pa sulmuesin belg, Romelu Lukaku.

Megjithatë, sikurse Ernesto Valverde, ashtu edhe Antonio Conte pritet të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Barcelona (4-3-3)ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Firpo; de Jong, Busquets, Arthur; Carles Perez, Suarez, Griezmann

Inter (3-5-2)Handanovic; Godin, de Vrij, Skriniar; Candreva, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah; Lautaro Martinez, Alexis Sanchez.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Lukaku nuk luan ndaj Barcës, në dyshim për Juven

Lukaku nuk luan ndaj Barcës, në dyshim për Juven

Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Inter

Statistika, analizë dhe parashikim: Barcelona – Inter