in

I InatosurI Inatosur Për të qarëPër të qarë

Barcelona konfirmon lëndimin e rëndë të Dembeles

Barcelona konfirmon lëndimin e rëndë të Dembeles
Loading...

Barcelona ka konfirmuar se Ousmane Dembele ka pësuar një lëndim në kofshë në fitoren 3-1 ndaj Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve.

Blaugranasit bëjnë me dije se do u duhet disa teste të tjera për të shikuar se sa do të mungojë sulmuesi francez nga ky lëndim.

Dembele luajti më pak se gjysmë ore ndaj ish-skuadrës së tij shkaku i lëndimit dhe u detyrua ta lëshojë vendin për Antoine Griezmannin.

Stafi mjekësor i Barcelonës u fut në fushë për t’i ofruar ndihmë, por ishte e qartë se ai nuk mund të vazhdonte më.

Griezmann që u fut në vend të bashkëkombësit të tij, shënoi golin e parë për katalunasit në Ligën e Kampionëve.

Barcelona do të dal me informata shtesë në ditët e ardhshme për lëndimin e Dembeles, që mund të mungojë deri në fund të muajit të ardhshëm.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Nën regjinë e MSG, Barcelona siguron kualifikimin në 1/16 kundër Dortmund

Nën regjinë e MSG, Barcelona siguron kualifikimin në 1/16 kundër Dortmund

Vidal paralajmëron largimin nga Barcelona

Vidal paralajmëron largimin nga Barcelona