Barcelona konfirmon marrëveshjen me Bayernin për huazimin e Coutinhos

Barcelona konfirmon marrëveshjen me Bayernin për huazimin e Coutinhos
Loading...

Barcelona ka konfirmuar se kanë arritur marrëveshje me Bayern Munichun për huazimin e Philippe Coutinhos për sezonin e ri.

Mesfushori brazilian ka dështuar që ta tregojë veten në Camp Nou që nga transferimi në janar të vitit 2018 nga Liverpooli, andaj në këtë afat po largohet.

Lojtari u ishte ofruara disa klubeve nga Liga Premier, mirëpo marrëveshja ishte e vonuar dhe afati kalimtar përfundoi më 8 gusht.

Guillermo Amor, drejtor i marrëdhënieve institucionale dhe sportive për Barcelonën dhe zëdhënës zyrtar i klubit, ika thënë për Movistar + : “Unë mund të konfirmoj se ekziston një marrëveshje në parim në rastin e huazimit të Coutinho te Bayerni”.

Në sezonin e tij të parë të plotë me Barcën, Coutinho arriti të shënonte 11 gola dhe pesë asistime në 54 paraqitje në të gjitha garat.

Coutinho ishte përdorur shpesh në krahun e majtë dhe katalunasit e transferuan në këtë verë Antoine Griezmannin nga Atletico Madrid , me francezin që do t’i bashkohet me Ousmane Dembele si një opsion në atë pozitë. 


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valverde: Bilbao e shfrytëzoi gabimin tonë, nuk mund të mbështetemi gjithmonë në Messin

Valverde: Bilbao e shfrytëzoi gabimin tonë, nuk mund të mbështetemi gjithmonë në Messin

Luis Suarez do të mungojë 3-4 javë!

Luis Suarez do të mungojë 3-4 javë!