in

Barcelona konfirmon se Ansu Fati iu nënshtrua përsëri një operimi

Barcelona konfirmon se Ansu Fati iu nënshtrua përsëri një operimi
Loading...

Ansu Fati ka shkuar përsëri ‘në brisk’, këtë herë me Dr. Jose Carlos Noronha që kreu operacionin mbi të riun e Barcelonës në qytetin portugez Porto.

Klubi konfirmoi të mërkurën pas mesnate se 18-vjeçari kishte udhëtuar në Portugali për t’u kontrolluar nga mjeku, dhe më vonë raportoi se ai ishte nënshtruar një operacioni..

“Pasi udhëtoi për në Porto, Ansu Fati i është nënshtruar një artroskopie kontrolli në gjurin e majtë nga Dr. Jose Carlos Noronha, nën mbikëqyrjen e Shërbimeve Mjekësore të Klubit. Lojtari do të vazhdojë me procesin e tij të rikuperimit”, thuhet në njoftimin e klubit katalunas.

Ansu Fati ka qenë jashtë aksionit që kur u dëmtua kundër Real Betisit në nëntor, dhe rikuperimi i tij nuk ka shkuar sipas planeve.

Ai vetë është prekur negativisht nga ndërlikimet në rikthimin e tij dhe ai është i dëshpëruar për të luajtur përsëri futboll.

Parashikimet e hershme ishin që lojtari do të humbte veprimin katër muaj, por ai tani ka qenë jashtë fushave për gjashtë muaj tashmë dhe nuk do të kthehet deri në fillimin e sezonit 2021/22.

18-vjeçari ka luajtur 43 ndeshje me ekipin e parë dhe ka shënuar 13 gola, si dhe ka siguruar tre asistime.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Parashikim, analizë, formacionet e mundshme: Real Madrid – Barcelona, El Clasico e 246-të

Parashikim, analizë, formacionet e mundshme: Real Madrid – Barcelona, El Clasico e 246-të

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Barcelona – Atletico Madrid

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Barcelona – Atletico Madrid