in

Barcelona – Leganes: formacionet zyrtare

Loading...

Barcelona dhe Leganes i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në kuadër të javës së 29-të të La Ligas.

Ndeshja që fillon në ora 22:00 do të zhvillohet në stadiumin “Camp Nou”, me Blaugranasit që shihen si favoritë.

Për këtë takim, Quique Setien do të jetë vetëm pa Jordi Alban që ka mbushur numrin e kartonëve të verdhë.

Në anën tjetër, Leganes nuk mund të llogarisë në Osar Rodriguez dhe Dimitrios Siovas, që po ashtu kanë mbushur numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen, Pique, Rakitic, Sergio, Arthur, Messi, Lenglet, Griezmann, Roberto, Junior, Ansu Fati.

Formacioni startues i Leganes: Cuellar, Bustinza, Silva, Mesa, Recio, Guerrero, Awaziem, Taern, Eraso, Aitor, Perez.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Shikoni të gjitha ndeshjet e Barcelonës nëpërmjet NimiTV për 3 muaj FALAS!

Shikoni të gjitha ndeshjet e Barcelonës nëpërmjet NimiTV për 3 muaj FALAS!

UEFA merr vendim për Ligën e Kampionëve

UEFA merr vendim për Ligën e Kampionëve