in

Më pëlqenMë pëlqen

Barcelona me ofertën më të fundit për PSG-në, 130 milionë euro plus dy lojtarë për Neymarin

oferta fundit neymar
Loading...

E ardhmja e Neymarit tani për tani është në duart e Ousmane Dembeles dhe emirit të Katarit, Tamim ben Hamad Al Thani, dy burrat që mund ta zhbllokojnë transferimin e brazilianit drejt Barcelonës ose ta dënojnë atë që të mbetet edhe për një sezon tjetër në Paris Saint-Germain.

Lojtari është vlerësuar në rreth 170 milion euro, shifër e pranuar nga të dy, por tani ata duhet të bien dakord për mënyrën në të cilën do të bëhet pagesa. Prandaj, kur të dy delegatët u ndanë pas takimit, secili zhvilloi bisedime: drejtori sportiv i PSG, Leonardo, direkt me Dohan, ku fjala e fundit është te emiri Al Thani.

Delegacioni katalanas, i kryesuar nga drejtori i përgjithshëm i klubit, Oscar Grau, u kthye në Barcelonë me qëllim që të bind francezin ta lërë klubin spanjoll.

“L’Équipe” thotë se në orët e fundit kataluansit kanë propozuar një ofertë prej 130 milionë eurove plus Ivan Rakiticin dhe transferimin në sezonin e ardhshëm të Dembeles.

Shtypi francez siguron që e ardhmja e lojtarit të përfaqësueses së Brazilit do të vendoset sot ose nesër, raporton L’Equipe.

Ndryshe, PSG luan të premten takimin e dytë me Metzin, katër ditë para mbylljes së tregut të transferimeve.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Shtyhet rikthimi i Messit te Barcelona, argjentinasi nuk do të kthehet deri pas pushimit ndërkombëtar

Shtyhet rikthimi i Messit te Barcelona, argjentinasi nuk do të kthehet deri pas pushimit ndërkombëtar

neymar 500M

Neymar, një bast që Barcelonës i kushton 500 milionë euro