Barcelona-Napoli do të gjykohet nga gjyqtari turk Cuneyt Cakir
in

Barcelona-Napoli do të gjykohet nga gjyqtari turk Cuneyt Cakir

Loading...

UEFA ka njoftuar se Cuneyt Cakir do të drejtojë ndeshjen Barcelona-Napoli në Camp Nou të shtunën dhe të dy klubet kanë histori të keqe me gjyqtarin turk.

Cakir ishte në bilbil kur Barcelona u eliminua nga një humbje 4-0 ndaj Liverpoolit në gjysmëfinalen e vitit të kaluar dhe të shtunën ai është përsëri gjyqtar kryesor kur Blaugranët luajnë në shtëpi ndaj Napolit.

43-vjeçari ishte gjyqtar kur Napoli i Carlo Ancelottit mundi Genk 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por Azzurrët kanë përvoja të përziera me turkun nga Stambolli.

Barcelona-Napoli do të gjykohet nga gjyqtari turk Cuneyt Cakir

Napoli ka luftuar kundër kundërshtarëve spanjollë me Cakir si gjyqtar, pasi Real Madridi e mposhti 3-1 në vitin 2017 kur klubi italian drejtohej nga Maurizio Sarri.

Cakir gjithashtu gjykoi në eliminimin e Napolit në Ligës së Kampionëve nga Athletic Bilbao më 2014, ndërsa gjykoi në barazimin 2-2 kundër Wolfsburgut në Ligën e Evropës.

Napoli ka fituar dy nga gjashtë ndeshjet e tyre me Cakir si gjyqtar, ndërsa Barcelona ka humbur vetëm një nga nëntë.

Bahattin Duran dhe Tarik Ongun do të ndihmojnë Cakir, ndërsa Hamit Umut Meler do jetë gjyqtar i katërt. Mete Kalkavan dhe Ali Palabiyik do të jenë në VAR.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Dembele i gatshëm për Ligën e Kampionëve

Dembele i gatshëm për Ligën e Kampionëve

Setien publikon listën e lojtarëve për ndeshje kthyese ndaj Napolit, Barcelona me shumë mungesa

Setien publikon listën e lojtarëve për ndeshje kthyese ndaj Napolit, Barcelona me shumë mungesa