in

Barcelona ngecë në garë për titull

Barcelona ngecë në garë për titull
Loading...

Barcelona dhe Atletico Madridi i kanë ndarë pikët në derbin që u zhvillua në kuadër të javës së 33-të në La Liga, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Blaugranasit arritën të kalonin në epërsi qysh në minutën e 12-të fal auto-golit të shënuar nga Diego Costa.

Por, Atletico Madridi arriti shumë shpejtë të rikthente epërsinë me anë të një penalltie të fituar në minutën e 14-të.

Barcelona ngecë në garë për titull

Costa, fillimisht e mori përgjegjësinë që të ekzekutonte atë, por që Marc-Andre ter Stegen ishte jashtë vijës së portës dhe ajo duhej të ekzekutohej për të dytën herë.

Në herën e dytë, Saul Niguez ishte përballë gjermanit dhe u tregua i saktë në minutën e 19-të, për t’i barazuar shifrat në 1-1.

Barcelona ngecë në garë për titull

Skuadrat shkuan në pushimin e pjesës së parë me këto dy gola të vetme, ndërsa në të dytën u shënuan dy të tjera.

Në minutën e 50-të, Lionel Messi i riktheu epërsinë vendasve me anë të penalltisë së fituar nga Nelson Semedo, që ishte goli i 700-të në karrierë dhe i 22-ti për të në këtë edicion.

Mirëpo, 12 minuta më vonë, gjyqtari i takimit sërish dha penallti për Rojiblancos, e që Saul ishte sërish ai që realizoi kundër Ter Stegen.

Dy skuadrat kishin shanse të artë deri në fund, mirëpo nuk arritën t’i konkretizonin ato.

Ky barazim nuk i ka konvenuar aspak Barcelonës, pasi vije pas atij ndaj Celta Vigos 2-2 në javën e kaluar.

Katalunasit mbetën sërish në vendin e dytë me 70 pikë, një më pak se Real Madridi që është lider, derisa Atletico Madridi është në të tretin me 59 sosh.

Në xhiron e 34-të, Barcelona do takohet me Villarealin, ndërsa skuadra e Diego Simeones do ketë punë me Mallorcan.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Pamjet që shfaqin Messin duke injoruar haptas instruksionet e asistentit të Setien

Pamjet që shfaqin Messin duke injoruar haptas instruksionet e asistentit të Setien

agjentja e Griezmann ka kërkuar takim me drejtuesit e klubit

Agjentja e Griezmann ka kërkuar takim me drejtuesit e klubit