in

Barcelona synon ta nis me fitore te Mallorca rikthimin e futbollit në La Liga

Barcelona synon ta nis me fitore te Mallorca rikthimin e futbollit në La Liga
Loading...

Mallorca dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Barcelona është mysafirë e Mallorcas në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në La Liga, takim që zhvillohet nga ora 22:00 në stadiumin Visit Mallorca.

Futbolli në La Liga rikthehet pas tre muajsh pauzë shkaku i pandemisë së coronavirusit, por ekipi i Qiuque Setien synon ta nis me fitore.

 

Në anën tjetër, vendasit gjithashtu synon rezultat pozitiv për të mbajtur gjallë shpresat për të mbijetuar në La Liga.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te Barcelona nga minuta e parë luajnë Lionel Messi dhe Antoine Griezmann, ndërsa Luis Suarez e nis nga banka.

MallorcaReina; Sastre, Raillo, Valjent, Pozo; Pedraza, Rodriguez, Sevilla, Take, Cucho; Budimir;

BarcelonaTer Stegen; Roberto, Araujo, Pique, Alba; De Jong, Busquets, Vidal; Messi, Griezmann, Braithwaite;

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
ansu fati

Fati pritet të rikthehet te Barcelona B, do të jetë partner në sulm me Reyn Manajn

10 faktorët që mund të jenë përcaktues nëse Real Madridi do ta fitojë ose jo La Ligan

10 faktorët që mund të jenë përcaktues nëse Real Madridi do ta fitojë ose jo La Ligan