in

Barcelona – Valencia, formacionet zyrtare të derbit të javës në La Liga

barca valencia formac zyrtare
Loading...

Barcelona dhe Valencia kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Katalunasit janë nikoqir të Valencias në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në La Liga, ndeshja e cila zhvillohet në Camp Nou nga ora 21:00.

Skuadra e Ernesto Valverdes synon t’i kthehet fitores në kampionat pas barazimi ndaj Osasunas dhe t’i qëndroj afër liderit Atletico Madridit.

Në anën tjetër, mysafirët ka fituar në takimin e fundit dhe shpreson në rezultat pozitiv edhe nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e dy skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

BarcelonaTer Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Arthur, Busquets, De Jong; Ansu Fati, Griezmann, Perez. 

ValenciaCillessen; Wass, Garay, Paulista, Gaya; Parejo, Coquelin; Ferran, Guedes, Gamerio, Rodrigo; 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Valverde: Nuk më intereson aspak nëse Messi largohet!

Valverde: Nuk më intereson aspak nëse Messi largohet!

barca fitore valencia

Barça i rikthehet fitoreve, dhuron spektakël kundër Valencias në Camp Nou