in

Barcelona vs Napoli do të luhet pas dyerve të mbyllura, pa publikun!

Loading...

Ndeshja e Ligës së Kampionëve midis FC Barcelona dhe Napoli më 18 mars do të luhet në Camp Nou pas dyerve të mbyllura, pa pjesmarrjen e publikut, transmeton barcelona.al

Vendimi u mor pas një takimi të martën në mëngjes midis përfaqësuesve të FC Barcelona dhe atyre të Qeverisë Rajonale Katalanase (Generalitat de Catalunya). Klubi ka ndjekur rekomandimet e Generalitat nga takimi i cili u mbajt në Departamentin e Shëndetit të qeverisë rajonale.

“Është një vendim që është marrë për të ndikuar në parandalimin e përhapjes së rasteve me koronavirus” tha Joan Guix, Sekretari i Shëndetësisë i Qeverisë Rajonale Katalanase pas rritjes eksponenciale të rasteve të koronavirusit në orët e fundit.

Të hënën, autoritetet italiane njoftuan se të gjitha ngjarjet sportive vendase, përfshirë Serinë A, pezullohen deri më 3 prill në fillim./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
sergio ramos

Ramos: Tash duhet të presim që të gabojnë ata përmbi ne

Ndeshjet kundër Mallorca dhe Leganés gjithashtu do të luhen pa publik!

Ndeshjet kundër Mallorca dhe Leganés gjithashtu do të luhen pa publik!