in

“Cilësinë e Messit e dinë më shumë se 90 për qind e botës”

Leo Messi 1
Loading...

Pesë-herë fituesi i Topit të Artë i ka humbur tre finale me Kombëtaren e Argjentinës dhe vazhdimisht krahasohet me fituesin e Kupës së Botës me Argjentinën, Diego Maradonën.

Lionel Messi ka gjetur përkrahje te bashkëkombësi i vet në Sevilla, Lucas Ocampos, në debatin e vazhdueshëm për formën e yllit të Barcelonës kur e përfaqëson Argjentinën.

Messi, i vlerësuar nga shumë njerëz si më i miri në botë, ka pasur marrëdhënie të komplikuara me tifozët e bardhekaltërve, pasi që talentin që e kishte shfaqur si i ri me fanellën e Argjentinës nuk e shndërroi kurrë në trofe me ekipin kombëtar.

messi

Pesë-herë fituesi i Kupës së Botës ka arritur në tri finale me Argjentinën, duke pësuar disfatë në secilën prej tyre dhe duke nxitur kështu kritika dhe krahasime të vazhdueshme me Diego Maradonan, i cili ia fitoi Argjentinës trofeun e Kupës së Botës 1986 pothuajse i vetëm.

Megjithatë, bashkëkombësi i tyre, Ocampos, beson se një presion i tillë nuk duhet të lihet mbi shpatullar e një futbollisti në një sport ekipor, duke shtuar se secili komb në botë i vlerëson cilësitë e 32-vjeçarit.

“Mendoj se Argjentina është njëra ndër vendet e pakta në botë ku Messi kritikohet për disa gjëra që i bën”, u shpreh Ocampos në një intervistë të dhënë për Goal.

“Por, unë mendoj se më shumë sesa 90 për qind e botës i di cilësitë që ai i ka dhe për atë se si e përfaqëson ai Argjentinën dhe futbollin botëror”.

Ndërkohë, Ocampos ende nuk ka debutuar për ekipin e parë të Argjentinës, pasi që ishte detyruar të largohet nga skuadrat për ndeshjet miqësore të shtatorit, kundër Kilit dhe Meksikës, për shkak të një lëndimi.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Pique: Messi e ka të drejtën, vendos vet për të ardhmen

Pique: Messi e ka të drejtën, vendos vet për të ardhmen

foto

Juventusi kërkoi para dhe Rakiticin për Bernardeschin, Barcelona refuzoi