in

Çmimi për golin më të mirë, apo ‘Puscas Award’ shkon për Daniel Zsorin

Loading...

Goli më i bukur për vitin 2019 i ka takuar futbollistit hungarez Daniel Zsori.

FIFA po i ndan sot çmimet ‘The Best Awards’ ku në mesin e tyre është edhe goli më i mirë i njohur me çmimin ‘Puskas Award’.

Daniel Zsori shënoi një gol të bukur me gërshërë në ndeshjen Debreceni – Ferencvaros.

Goli ishte shënuar në muajin shkurt të këtij viti.

Sulmuesi 18 vjeçar njihet si njëri nga talentët më të madh hungarez.

Ai fitoi në konkurrencë me Lionel Messin dhe Juan Fernando Quinteron


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Ronaldo nuk është prezent në ceremoninë e çmimit ‘The Best’ nga FIFA

Ronaldo nuk është prezent në ceremoninë e çmimit ‘The Best’ nga FIFA

Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA

Alisson shpallet portieri më i mirë i vitit nga FIFA