Debutim për Quique Setien: Barcelona – Granada, formacionet zyrtare
in

Debutim për Quique Setien: Barcelona – Granada, formacionet zyrtare

Loading...

Barcelona dhe Granada i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që zhvillohet në kuadër të javës së 20-të në La Liga.

Quique Setien do të debutojë si trajneri i ri i Blaugranasëve, që e shkarkuar pak ditë më parë Ernesto Valverden shkaku i rezultateve të dobëta.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në Camp Nou, ndërsa katalunasit padyshim që shihen si favorit.

Setien në debutimin e tij ka vendosur që të luajë me skemën 4-3-3, derisa në skuadër nuk mund t’i ketë lojtarët si, Ousmane Demebel dhe Luis Suarezin që janë të lënduar, ndërsa Frenkie de Jong është i suspenduar me karton të kuq.

Në anën tjetër, Granda do të jetë pa lojtarët si, Quini që është po ashtu i lënduar, gjersa Angel Montoro e ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Alba; Busquets, Vidal, Rakitic; Ansu Fati, Griezmann, Messi.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Messi kërkon nga Barcelona që të nënshkruajnë me Agueron

Messi kërkon nga Barcelona që të nënshkruajnë me Agueron

Quique Setien debuton me fitore te Barcelona, Messi shënoi golin e vetëm ndaj Granadas

Quique Setien debuton me fitore te Barcelona, Messi shënoi golin e vetëm ndaj Granadas