in

Deklarata e Valverdes pas fitores së Barcelonës ndaj Villarreal-it.

Deklarata e Valverdes pas fitores së Barcelonës ndaj Villarreal-it.
Loading...

Valverde: “Kur diçka i ndodh Messit, bota ndalon. Ai ka lëndim në aduktorin e tij dhe ne nuk donim ta rrezikonim. Nesër do t’i shohim testet mjekësore.”

“Luis Suárez është rikthyer nga një dëmtim dhe duhet të rimarrë formën e tij. Ne e dimë se me kalimin e kohës ai do të na ndihmojë shumë.”

“Ne filluam mirë sot. Ne shënuam dy gola, dominuam qartë. Kur Leo u largua, ne kemi rënë pak, ndoshta pak më shumë.. Me 2-1, në pjesën e dytë, ne ishim mirë, pa pranuar. Dominuam lojën. “, përcjellë Barcelona.al

“Ansu na jep freski, ne e dimë se çfarë mund të na japë kur të dalë nga pankina. Ai është shumë i ri, ne duam që ai të fitojë ngadalë minuta dhe të mos marrë përgjegjësinë e plotë në periudha të vështira. Ai duhet të rritet në ekipin e parë. “

“Arthur është duke luajtur pak më sulmues tani sepse ai ka cilësitë për të krijuar rrezik. Ai nuk është dikush që shënon shumë, por ai mund të jetë dikush që jep ndihmën. Fitnesi i dobët i tij nga sezoni i kaluar është zhdukur tani. Ai po bën mirë dhe do të bëhet edhe më i mirë “.

“Me Griezmann mbështetem në nevojat tona dhe atë që ai mund të japë, në Atlético Madrid ai ishte sulmues. Në Real Sociedad ai luajti në të majtë, duke e ditur që lëviz mirë, unë mendoj se është një pozicion i mirë për të sepse ai ka mbështetje dhe mund të shkoj në zonë ” , përcjellë Barcelona.al

“Brishtësia mbrojtëse më bën të ndihem shumë keq kur humbasim dhe më mirë kur fitojmë. Cazorla shënoi një gol por mendoj se nuk i kemi lejuar ata të krijojnë shumë shanse.”

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Messi me lëvdata, por edhe me këshilla për Ansu Fati

Messi me lëvdata, por edhe me këshilla për Ansu Fati

Presidenti i La Ligas, Tebas: Messi është lojtari më i mirë në histori

Presidenti i La Ligas, Tebas: Messi është lojtari më i mirë në histori