in

Dembele nuk do të luajë as ndaj Granadës

Dembele nuk do të luajë as ndaj Granadës
Loading...

Ousmane Dembele nuk do të luajë në përballjen e Barcelonës me Granadën që zhvillohet sonte shkaku i lëndimit.

Sulmuesi francez është rikthyer në stërvitje te skuadra katalunase, pas tri ndeshjeve të humbura në La Liga, mirëpo Ernesto Valverde nuk mund të llogarisë ende në të.

Moussa Wague dhe Carles Alena, janë lënë përsëri jashtë, derisa Carles Perez dhe Ansu Fati janë ftuar përsër.

Lionel Messi do ta ketë shansin që të bëjë startin e parë në këtë sezon, shkaku i lëndimit që kishte, derisa Jordi Alba ende nuk është rikuperuar.

Skuadra e Barcelonës kundër Granadës:

Portierë: Marc Ter Stegen,Neto

Mbrojtësit: Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Jean-Clair Todibo.

Mesfushorët: Ivan Rakitic, Arthur Melo, Sergio Busquets, Frenkie De Jong, Arturo Vidal.

Sulmuesit: Lionel Messi, Luis Suarez, Antoine Griezmann, Ansu Fati, Carles Perez.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

-1 Points
Upvote Downvote

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Si ushqehen lojtarët e Barçës

Si ushqehen lojtarët e Barçës

Notat e lojtarëve: Granada 2-0 Barcelona, vlerësim i ulët për katalunasit

Notat e lojtarëve: Granada 2-0 Barcelona, vlerësim i ulët për katalunasit