in

Drama nuk ka fund te Barcelona: Shtohen mungesat për lojën kthyese me Napolin dhe El Clasicon

Drama nuk ka fund te Barcelona: Shtohen mungesat për lojën kthyese me Napolin dhe El Clasicon
Loading...

Barcelona u desh të paguante shumë për barazimin e tyre 1-1 në udhëtim te Napoli të martën, duke lënë Italinë me dy pezullime dhe një tjetër lëndim.

Problemet e Quique Setien vazhdojnë të përkeqësohen, me Sergio Busquets dhe Arturo Vidal që do të jenë jashtë për ndeshjen kthyese.

Pezullimet e vendosin Barcelona në një situatë të vështirë përpara se ta mirëpresin Napolin në Camp Nou.

Sipas gazetës Marca, katalunas kanë shpresë së paku në rikthimet e Jordi Alba dhe Sergi Roberto deri në atë moment.

Por, lajmi më i keq është se Gerard Pique lëshoi gjithashtu fushën i lënduar.

Qendërmbrojtësi u largua me një dëmtim të këmbës në minutat shtesë dhe ai tani është në rrezik të humbasë El Clasicon këtë fundjavë me Real Madridin.

Drama nuk ka fund te Barcelona: Shtohen mungesat për lojën kthyese me Napolin dhe El Clasicon
Mungesat e Barcelonës

Setien ka të ngjarë të duhet të zgjedhë për Samuel Umtiti dhe Clement Lenglet në pjesën e pasme, pasi ata janë mbrojtësit e vetëm qendrorë të aftë dhe të disponueshëm.

Në anën tjetër, për El Clasico përveç Piques që pritet të mungojë, Barcelonës do t’i duhet të bëjë edhe pa Ousmane Dembele dhe Luis Suarez. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
napoli barca bg

Napoli dhe Barcelona – gjithçka e hapur për ndeshjen e dytë

Real Madrid – Barcelona, formacionet e mundshme të El Clasicos numër 180 në La Liga

Real Madrid – Barcelona, formacionet e mundshme të El Clasicos numër 180 në La Liga