Edhe pse ka përfunduar afati i transferimeve, Barcelonës do i lejohet t’i marrë shërbimet e Angel
in

Edhe pse ka përfunduar afati i transferimeve, Barcelonës do i lejohet t’i marrë shërbimet e Angel

Loading...

Barcelona dëshiron të transferojë golashënuesin më të mirë të Getafes, Angel Rodriguez.

Ousmane Dembele ka pësuar sërish një lëndim të rëndë dhe duket se sezoni për të ka përfunduar.

Njoftim rreth lëndimit të Ousmane Dembele: lojtari mund ta mbyllë sezonin para kohe!

Lëndimi i francezit i ka shkaktuar kokëdhimbje katalunasëve që janë të detyruar të transferojnë një lojtar edhe pse është mbyllur afati kalimtar i janarit.

Federata e Futbollit të Spanjës e lejon një skuadër të transferojë lojtar, në rast se ka humbur një anëtar shkaku i lëndimit dhe nuk ka zëvendësues.

Kështu, kampionit të La Liga-s do i lejohet transferimi i Angel për një shumë rreth dhjetë milionë euro.

Në nenin 124.3 të federatës spanjolle thuhet se një klub mund të transferojë lojtar, nëse anëtari i tyre paraprak ka pësuar lëndim për më shumë se pesë muaj.

Transferimi mund të ndodhë vetëm në mes të klubeve spanjolle dhe nuk duhet të jetë i një shumë të lartë.

Barcelona ka humbur Dembelen dhe Luis Suarezin, e që janë të detyruar të transferojnë sulmuesin e rivalit të tyre si mbulesë e dy yjeve të saj.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin

Abidal është në buzë të humnerës, rrezikon largimin pas “përplasjes” me Messin

betis barca

Real Betis – Barcelona, formacionet zyrtare