in

Edhe sa do të durojë Messi? Rasti i rrallë për Interin që ta ofrojë argjentinasin, pasi klubi i tij dhe bashkëlojtarët po e ‘largojnë’

Edhe sa do të durojë Messi? Rasti i rrallë për Interin që ta ofrojë argjentinasin, pasi klubi i tij dhe bashkëlojtarët po e ‘largojnë’
Loading...

Kjo është një humbje që emra si Johan Cruyff, Diego Maradona, Ronaldinho dhe Pep Guardiola që luanin te Barcelona nuk e kishin përjetuar, por Messi po!

Kjo humbje tani është në rekordet e Lionel Messit. 8-2 është një rezultat që nuk kapërdihet lehtë.

Ky është futoblli – mizor dhe mosrespektues.

Edhe sa do të durojë Messi? Rasti i rrallë për Interin që ta ofrojë argjentinasin, pasi klubi i tij dhe bashkëlojtarët po e ‘largojnë’
Lionel Messi (Foto: Rafael Marchante/Pool via Getty Images)

Bayern Munich luajti si Barcelona e vjetër dhe e shkatërroi kundërtarin si të ishte një lojë futsali.

Bayerni ishte një makinë perfekt, që e futi Barcelonën në thertoreve dhe i shënonte nga çdo pozitë që dëshironte.

Sipas gazetës spanjolle Marca, vetëm Leo Messi e meriton të qëndrojë në këtë Barcelonë.

Edhe sa do të durojë Messi? Rasti i rrallë për Interin që ta ofrojë argjentinasin, pasi klubi i tij dhe bashkëlojtarët po e ‘largojnë’
Lionel Messi (Foto: Manu Fernandez/Pool via Getty Images)

Dhe kjo, nëse atij nuk i ka humbur durimi.

Nëse dikujt i intereson pse Barcelona e Lionel Messi e kanë fituar fitoi vetëm një Ligë të Kampionëve në nëntë vite, mund të kthehet pas e ta shohin hartën Romë, Liverpool dhe Lisbonë.

Këto ndeshje tregojnë gjithçka.

Edhe sa do të durojë Messi? Rasti i rrallë për Interin që ta ofrojë argjentinasin, pasi klubi i tij dhe bashkëlojtarët po e ‘largojnë’
Lionel Messi (Foto: Rafael Marchante/Pool via Getty Images)

Tash e një kohë po flitet për një kalim të Messit te Interi dhe kjo mund të ndodh, pasi Barcelona dhe bashkëlojtarët e tij, po e bëjnë të pamundurën për ta larguar!

Asnjë nuk e di sa ka durim Messi.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona u turpërua nën drejtimin e tij, Qiuque Setien refuzon të jap dorëheqje

Barcelona u turpërua nën drejtimin e tij, Quique Setién refuzon të jap dorëheqje

Të dëshpëruar me humbjen dhe kokulur, futbollistët e Barcelonës largohen nga Lisbona

Të dëshpëruar me humbjen dhe kokulur, futbollistët e Barcelonës largohen nga Lisbona