in

Ekipi i plotë i Barcës për Kupën e Mbretit – Messi, Pique e Busquets nuk udhëtojnë në Ibiza

Loading...

Quique Setien ka vendosur t’i pushojë disa prej lojtarëve kryesore për ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër UD Ibiza që zhvillohet të mërkurën.

Lionel Messi, Gerard Pique dhe Sergio Busquets janë lënë jashtë listës së plotë të lojtarëve për ndeshjen në ishullin spanjoll.

Duke qenë se Balugranët janë favoritë për të triumfuar në atë sfidë, trajneri ka vendosur t’i pushojë tre lojtarët që tashmë janë veteranë te klubi spanjoll.

Skuadra e plotë e Barcelonës për ndeshjen kundër UD Ibiza:

Marc-Andre ter Stegen, Neto, Nelson Semedo, Clement Lenglet, Jordi Alba, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Junior Firpo, Chumi, Ivan Rakitic, Arthur, Frenkie de Jong, Arturo Vidal, Riqui Puig, Antoine Griezmann, Carles Perez, Abel Ruiz and Ansu Fati.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
messi 500

Lionel Messi ka shënuar 500 gola në 500 ndeshjet e fundit – statistikat e tij janë fenomenale në fitimin e ndeshjeve

coutinho bayern

Bayerni pritet ta kthejë Coutinhon te Barcelona