in

Për të qarëPër të qarë I InatosurI Inatosur HAHAHAHAHAHA Nuk po kuptoj!Nuk po kuptoj! Oh JooOh Joo Oh kukuOh kuku BOSSBOSS Më pëlqenMë pëlqen

FIFA publikon listën e finalistëve për çmimin ‘The Best’

FIFA publikon listën e finalistëve për çmimin ‘The Best’
Loading...

FIFA ka publikuar listën e tre finalistëve për ta fituar çmimin e lojtari më të mirë për sezonin e kaluar.

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë ka filluar t’i publikojë listat e kategorive të ndryshme në futboll, derisa tani e ka zbuluar atë të lojtarëve.

Lionel Messi i Barcelonës, Cristiano Ronaldo i Juventusit dhe Virgil van Dijk i Liverpoolit, janë në listën e ngushtë.

Mbrojtësi holandez pak ditë më parë e fitoi çmimin e lojtarit të vitit nga UEFA, ndërsa tani është në listën e FIFA-së.

Van Dijk shihet sërish si favorit për ta fituar këtë çmim, shkaku i triumfit në Ligën e Kampionëve dhe paraqitjeve të mira në Ligën Premier. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
rakitic umtitijuve

Juve i ofron Barcelonës gjashtë lojtarë për Rakiticin dhe Umtitin

rakitic

Trajneri i Kroacisë: Rakitiçin nuk e ftova në kombëtare, sepse ai…