in

Finalja e Superkupës së Spanjës: Barcelona dhe Athletic Bilbao publikojnë formacionet zyrtare

Loading...

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballet në finale e Superkupës së Spanjës.

Të dyja klubet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘ Estadio de La Cartuja’.

Për këtë finale, Ronald Koeman do të jetë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Ansu Fati, Gerard Pique dhe Sergio Roberto, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Bilbao nuk mund të llogarisë në Berchiche, Lopez dhe Nolaskoain.

Formacioni bazë i Barcelonës: Ter Stegen, Dest, Araujo, Sergio, Griezmann, Messi, Dembele, Lenglet, Pedri, Alba, De Jong.

Finalja e Superkupës së Spanjës: Barcelona dhe Athletic Bilbao publikojnë formacionet zyrtare

Formacioni bazë i Athletic Bilbaos: Simon, Capa, Yeray, Martinez, Balenziaga, De Marcos, Garcia, Vencedor, Muniani, Raul Garcia, Williams.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Koeman kërkon më shumë gola nga mesfushorët e Barcelonës

Koeman kërkon më shumë gola nga mesfushorët e Barcelonës

Superkupa e Spanjës: Barcelona 2-3 Athletic Bilbao, notat e lojtarëve

Superkupa e Spanjës: Barcelona 2-3 Athletic Bilbao, notat e lojtarëve