in

Më pëlqenMë pëlqen

Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”

Fjalët e para të Lionel Messit pasi e fitoi çmimin si “Lojtarit më i mirë nga FIFA”
Loading...

Çmimi i Lojtarit më i mirë nga FIFA për meshkuj ka shkuar te Lionel Messi.

Ai e mundi Cristiano Ronaldo dhe Virgil van Dijk në garë për më të mirin.

Van Dijk shihej si favoritin pas fitores në Ligën e Kampionëve, por argjentinasi doli mbi mbrojtësin e Liverpoolit, që doli i dyti dhe Ronaldo i treti.

“Dua të falënderoj të gjithë ata që vendosën të më jepnin këtë çmim” ka thënë Messi pasi e mori trofeun e tij.

“Për mua, çmimet individuale janë sekondare dhe kolektivi vjen i pari”.

“Por sot është një ditë e veçantë për mua”.

“Unë kam gruan dhe fëmijët e mi këtu, dhe është hera e parë që ata kanë ardhur”.

“Të kesh ata këtu për të shijuar këtë, nuk ka çmim”, ka thënë Messi.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
FIFA: Lojtari më i mirë i vitit ka vetëm një emër: LIONEL MESSI

FIFA: Lojtari më i mirë i vitit ka vetëm një emër: LIONEL MESSI

Votat e të gjithë lojtarëve për çmimin ‘The Best’ që e fitoi Messi

Votat e të gjithë lojtarëve për çmimin ‘The Best’ që e fitoi Messi