Formacionet zyrtare: Barcelona e nis përballë Villarrealit
in

Formacionet zyrtare: Barcelona e nis përballë Villarrealit

Loading...

Barcelona zhvillon ndeshjen e parë të edicionit të ri në La Liga, ndërsa përballë e ka Villarrealin.

Katalunasit nuk e kanë zhvilluar akoma asnjë ndeshje kampionale këtë sezon, edhe pse disa prej ekipeve tashmë i kanë zhvilluar nga tri takime.

Villarreali ka luajtur në dy ndeshje dhe ka regjistruar një fitore dhe një barazim, ndërsa kjo është sfida e tretë.

Trajneri i ri i Blaugranëve, Ronald Koeman, do ta vë në lojë formacionin e tij të parë përballë taktikave të Unai Emery.

Formacioni startues i Barcelonës: Neto; Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba; De Jong, Busquets; Messi, Coutinho, Ansu Fati; Griezmann.

barca 11

Formacioni startues i Villarrealit: Asenjo; Mario, Albiol, Pau Torres, Estupinan; Chukwueze, Parejo, Coquelin, Moi Gomez; Alcacer, Gerard Moreno.

villarreal
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Zyrtare: Semedo kalon te Wolves

Zyrtare: Semedo kalon te Wolves

Zyrtare: Todibo transferohet te Benfica

Zyrtare: Todibo transferohet te Benfica