in

Formacionet zyrtare: Barcelona përballë Dinamo Kievit që ka nëntë lojtarë të infektuar me coronavirus

Formacionet zyrtare: Barcelona përballë Dinamo Kievit që ka nëntë lojtarë të infektuar me coronavirus
Loading...

Barcelona do të përballet sonte me Dinamo Kievin në kuadër të rrethit të tretë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Kjo sfidë që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin Camp Nou, me Blaugranasit që cilësohen si favoritë.

Për këtë sfidë, Ronald Koeman nuk mund të llogarisë në Philippe Coutinhon, Samuel Umtitin dhe Araujo, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, skuadra ukrainase ka nëntë lojtarë të infektuar me coronavirus dhe me Besiedin, Burda, Kostevchy që janë të lënduar, dhe Sydorchik që është i përjashtuar me karton të kuq.

Formacionet zyrtare të të dy ekipeve:

Barcelona: Ter Stegen; Dest, Piqué, De Jong, Jordi Alba; Busquets, Pjanic; Pedri, Messi, Ansu Fati; Griezmann.

Dinamo Kiev: Neshcheret; Kedziora, Zabarnyi, Popov, Shabanov; Shepeliev, Andriyevskiy; Tsygankov, Buyalskiy, Rodrigues; Supryaha.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona dorëzohet para kërkesave të Cityt, gati të paguajë shumën e kërkuar nga anglezët për Eric Garcia

Barcelona dorëzohet para kërkesave të Cityt, gati të paguajë shumën e kërkuar nga anglezët për Eric Garcia

koeman

Koeman përballet me një dënim të madh në La Liga, shkaku i kritikave ndaj VAR-it