Formacionet zyrtare: Barcelona vs Real Madrid

Formacionet zyrtare: Barcelona vs Real Madrid
Loading...

Ka ardhur momenti për El Clasicon e parë për edicionin 2020/2021 mes Barcelonës dhe Real Madridit.

Kjo do të jetë ndeshja e 245 zyrtare mes dy klubeve me rivalitet të madh në La Liga.

Të dyja skuadrat kanë mungesa të rëndësishme, teksa Barça është pa portierin Marc-Andre ter Stegen, ndërsa Real Madridi pa Eden Hazard, Dani Carvajal e Martin Odegaard.

Ronald Koeman i ka qëndruar besnik formacionit të tij 4-2-3-1 me kapitenin Messi në krye të sulmit.

Holandezi ka befasuar të gjithë pasi nga minuta e parë ka vendosur tinejxherin spanjoll Pedri.

Në anën tjetër Zinedine Zidane ka preferuar një formacion  4-3-3, ndërsa reparti ofensivë i është besuar treshes Karim Benzema, Asensio dhe Vinicius Jr.

Barcelona: Neto, Dest, Pique, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Coutinho, Fati, Messi.

Real Madrid: Courtois, Nacho, Ramos, Varane, Mendy, Casemiro, Kroos, Valverde, Asensio, Benzema, Vinicius.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Analizë dhe parashikim: Barcelona vs Real Madrid - El Clasico e 245-të

Analizë dhe parashikim: Barcelona vs Real Madrid – El Clasico e 245-të

Messi është i uritur, 900 ditë pa shënuar në El Clasico

Messi është i uritur, 900 ditë pa shënuar në El Clasico