in

Formacionet zyrtare: Përballje interesante ndërmjet Villarrealit dhe Barcelonës

Formacionet zyrtare: Përballje interesante ndërmjet Villarrealit dhe Barcelonës
Loading...

Stadiumi Camp Nou është arena e ndeshjes së xhiros së gjashtë në La Liga, ndërmjet Barcelonës dhe Villarrealit.

Në pesë javët e para, katalunasit kanë arkëtuar shtatë pikë, nga dy fitore, një barazim dhe dy humbje.

Nëndetësja e Verdhë ka grumbulluar një pikë më shumë, pasi që i ka fituar dy ndeshje, në dy ka barazuar dhe një e ka humbur.

Do të shohim edhe një përballje taktikash të trajnerëve, Ernesto Valverde dhe Javier Calleja, të cilët i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë takim

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Firpo; Busquets, Arthur, Roberto; Suarez, Griezmann, Messi.

barca villarea formacion

Formacioni startues i Villarrealit: Asenjo; Ruben Pena, Albiol, Pau Torres, Quintilla; Chuckwueze, Anguissa, Iborra, Cazorla, Ontiveros; Gerard Moreno.

villa formacion
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
barca villareal sonte

Trajneri i Villarreal paralajmëron se do t’a ‘lëndojnë’ Barcelonën!

Live: Barcelona vs. Villarreal

Live: Barcelona vs. Villarreal