in

Gjasat që Barcelona të fitojë La Liga dhe epërsia e Real Madridit që të bëhet kampion të enjten!

Gjasat që Barcelona të fitojë La Liga dhe epërsia e Real Madridit që të bëhet kampion të enjten!
Loading...

Real Madridit i duhen vetëm pesë pikë nga tri ndeshje për t’u bërë kampionë të La Ligas, pasi me fitoren ndaj Alavesit të premten, kanë ruajtur distancën me Barcelonën.

Barcelona arriti të fitojë të shtunën mbrëma ndaj Valladolidit me rezultat 1-0 dhe duke ngushtuar epërsinë në vetëm një pikë.

Megjithatë, me një ndeshje në shumë për të luajtur, Real Madridi mund ta rikthej epërsinë prej katër pikëve dhe t’i afrohet edhe më shumë titullit.

Kështu, Zinedine Zidane dhe lojtarët e tij mund të përballojnë të fitojnë një ndeshje dhe të barazojnë dy ndeshjet tjera, ose ata madje mund të humbnin një ndeshje, nëse i fitojnë dy tjerat.

Nëse Los Blancos mundin Granada të hënën, ata mund të sigurojnë titullin të enjten, nëse ata fitojnë kundër Villarrealit, me Barcelonën që luan në shtëpi ndaj Osasunas në të njëjtën kohë.

Nëse Real Madridi rrëshqet në një nga dy ndeshjet e tyre të ardhshme dhe Barcelona merr gjashtë pikë nga gjashtë të mundshme, La Liga do të vendoset në javën e fundit, kur skuadra e Zidane viziton Leganes, klub që me shumë gjasë do bie matematikisht nga kategoria deri atëherë.

Barcelona, ndërkohë, do të vizitojë Alavesin në ndeshjen e fundit të sezonit në La Liga.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Formacionet zyrtare, Valladolid – Barcelona: Katalunasit me të gjitha forcat për fitore

Formacionet zyrtare, Valladolid – Barcelona: Katalunasit me të gjitha forcat për fitore

Barcelona e vendosur të dërgojë Umtitin në huazim

Barcelona e vendosur të dërgojë Umtitin në huazim