in

Griezmann – shpëtimtari i Barcelonës në Kupën e Mbretit, Barcelona eliminon me shumë vështirësi UD Ibiza

Griezmann - shpëtimtari i Barcelonës në Kupën e Mbretit, Barcelona eliminon me shumë vështirësi UD Ibiza
Loading...

Barcelona e ka eliminuar UD Ibiza-Eivissa nga Kupa e Mbretit me rezultat 2-1.

Pas vetëm nëntë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Pep Caballe, që u shërbye mjaftë mirë nga Javier Perez Mateo.

Katalunasit më pas morën të gjithë ndeshjen nën kontroll dhe kishin 85 për qind të posedimit të topit, por u mungonte efikasiteti në kuadratin e portës.

Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat minimal, derisa në të dytën u shënuan dy të tjerë.

Blaugaranasit arriti ta barazonin rezultatin në minutën e 72-të me një gol të Antoine Griezmannit, derisa u asistua nga Frenkie de Jong.

Pak sekonda pa përfunduar takimi, sulmues francez (90+5) shënoi edhe golin e dytë të tij personal dhe të dytin për Barcelonën, për t’ia fituar kështu përballjen.

Barcelona kaloi në 1/8 e finales së Kupës së Mbretit dhe pritet që të mësojë shumë shpejtë kundërshtarin e radhës.

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
setien training

Dy senaca në ditë, asnjë pushim; Pique “rebelohet” ndaj trajnerit të ri

Setien për fitoren e vuajtur të Barcelonës në Kupën e Mbretit: Kemi bërë shumë gabime

Setien për fitoren e vuajtur të Barcelonës në Kupën e Mbretit: Kemi bërë shumë gabime