in

Hidhet shorti i 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve, përballje të zjarrta anglezo-spanjolle

Hidhet shorti i 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve, përballje të zjarrta anglezo-spanjolle
Loading...

Në Nyonin e bukur të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Gjashtëmbëdhjetë skuadrat më të mira të Evropës kanë mësuar kundërshtarët e tyre në këtë fazë të eliminimit direkt.

Ndeshja më interesante në këtë raund garash padyshim që është ajo mes Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Përballje shumë interesante pritet të jetë edhe ajo mes Atletico Madridit dhe kampionit aktual të Evropës, Liverpoolit.

Chelsea do të ketë punë me kampionin aktual të Gjermanisë, Bayern Munichun.

Barcelona në anën tjetër do të ketë një përballje mjaftë të vështirë ku përballet me Napolin.

Fituesit e grupeve: Barcelona, Bayern Munich, Juventus, RB Leipzig, Liverpool, Manchester City, PSG, Valencia.

Skuadrat nga vendi i dytë: Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur, Atletico Madrid, Lyon, Napoli, Atalanta, Real Madrid, Chelsea.

Çiftet:

Borussia Dortmund – PSG
Real Madrid – Manchester City
Atalanta – Valencia
Atletico Madrid – Liverpool
Chelsea – Bayern Munich
Lyon – Juventus
Tottenham Hotspur – RB Leipzig
Napoli – Barcelona

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Barcelona ankohet te federata spanjolle kundër VAR-it në barazimin ndaj Real Sociedadit

Barcelona ankohet te federata spanjolle kundër VAR-it në barazimin ndaj Real Sociedadit

Gattuso: Do të luajmë pa frikë ndaj Barcelonës

Gattuso: Do të luajmë pa frikë ndaj Barcelonës