foto
in

Juventusi kërkoi para dhe Rakiticin për Bernardeschin, Barcelona refuzoi

Loading...

Juventusi raportohet se ka larguar Barcelonën nga Federico Bernardeschi pasi ata kërkuan 23 milionë euro plus shërbimet e Ivan Rakiticit.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, të dy lojtarët ishin të lumtur për shkëmbimin e klubeve, me Rakitic veçanërisht të etur për të bërë këtë lëvizje.

Sidoqoftë, gazeta paralajmëron se marrëveshja dështoi pasi Juve gjithashtu kërkoi 23 milionë shtesë për të lejuar largimin e Bernardeschit.

Dy mesfushorët vlerësohen 40 milionë euro nga portali i transferimeve Transfermarkt dhe Blaugranët nuk ishin të gatshëm për të paguar para shtesë.

Bernardeschi

Megjithatë, Tuttosport edhe një herë pretendon se Bianconerët do të rikthehet përsëri për mesfushorin kroat kur afati kalimtar i transferimeve të rihapet në janar.

Sipas kësaj gazete, Emre Can mund të futet si pjesë e negociatave pas përjashtimit të tij nga Liga e Kampionëve.

ivan rakitic
Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Leo Messi 1

“Cilësinë e Messit e dinë më shumë se 90 për qind e botës”

Messi

Plani i drejtuesve, Lionel Messi përjetë te Barcelona