in

Komiteti i ndeshjeve të Federatës Futbollistike të Spanjës anuloi Clásico-n e 26 Tetorit

Loading...

Komiteti Konkurues i Federatës Spanjolle të Futbollit (RFEF) ka vendosur shtyerjen e ‘Clásico’-s midis FC Barcelona dhe Real Madrid e cila ishte vendosur të luhej në Camp Nou më 26 tetor “për shkak të shkaqeve të jashtëzakonshme në marrëveshje me atë që përcaktohet në nenin 240 të Rregullave të Përgjithshme të RFEF”, përcjellë barcelona.al.

classico 26 tetor

Komiteti Konkurues, pasi u takua të enjten dhe duke marrë parasysh argumentet e të dy palëve, vendosi gjithashtu:

  • Rregullat parandalojnë ndryshimin e rendit të lojrave të planifikuara në listën e ndeshjeve;
  • Komiteti e lë atë në duart e klubeve për të përcaktuar datën për të luajtur Clásico-n. FC Barcelona dhe Real Madrid, të hënën më 21 Tetor do të vendosin për një datë;
  • Nëse nuk mund të arrihet asnjë marrëveshje, atëherë do të jetë Komiteti Konkurues që do t’i jepet përgjegjësia për të gjetur një datë.

Rimbursimi i biletave

Nëse keni blerë biletë për të shikuar ndeshjen e cila ishte caktuar në afatin fillestar, rimbursimi do të bëhet automatikisht midis 4 dhe 15 ditëve të punës, varësisht nga mënyra e pagesës dhe politika bankare. Nëse keni ndonjë problem me kërkesën tuaj, mund të paraqisni një kërkesë deri më 8 nëntor përmes linkut vijues./barcelona.al/

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Ndeshja Eibar vs. Barcelona - gjithçka që duhet të dini

Ndeshja Eibar vs. Barcelona – gjithçka që duhet të dini

eibar barca msg

Barcelona fiton ndaj Eibar me rezultat 3-0, shkëlqejnë treshja MSG