Lionel Messi ka shënuar 500 gola në 500 ndeshjet e fundit – statistikat e tij janë fenomenale në fitimin e ndeshjeve

messi 500
Loading...

Lionel Messi po vazhdon me hapa të mëdhenj, duke thyer çdo ditë nga një rekord.

32 vjeçari edhe këtë vit po tregon formë të lartë, pas fitores në ‘Topin e Artë’ për të gjashtën herë. Shumë futbollistë të njohur e shohin vetën në nivele më posht në fund të 20-tave, por Messi ka shënuar 51 gola nga 50 ndeshje për të qenë më i miri në futbollin Evropian.

Tani, Quique Setien do të jetë trajner i Barcelonës, ku do të përfitojë nga ylli dhe këtë e bëri që në ndeshje të parë.

Ai e shënoi golin e fitores (1-0) ndaj Granadas në minutën e 76-të.

Sipas faqes zyrtare të Barcelonës në gjuhën turke, ​​goli i Messit në fundjavë do të thotë se ishte i 500-ti në 500 ndeshjet e tij të fundit për katalanasit.

Messi gjithashtu ka dhënë 200 asistime gjatë të njëjtës periudhë kohore, ku ka fituar 358 ndeshje, ka barazuar 89 dhe 53 herë ka pësuar humbje.

Mesatarja e një goli në çdo ndeshje është një statistikë fenomenale.  Barca po mendon të zgjasë kontratën e tij më tutje se ajo aktuale (2021).

Shifra e 500 golave, duhet të jetë një sinjal që klubi menjëherë duhet të reagojë.


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Busquets pas fitores ndaj Granadas: Barcelona mund t’i fitojë të gjithë trofetë me Setien

Busquets pas fitores ndaj Granadas: Barcelona mund t’i fitojë të gjithë trofetë me Setien

Ekipi i plotë i Barcës për Kupën e Mbretit – Messi, Pique e Busquets nuk udhëtojnë në Ibiza

Ekipi i plotë i Barcës për Kupën e Mbretit – Messi, Pique e Busquets nuk udhëtojnë në Ibiza