in

BOSSBOSS Më pëlqenMë pëlqen

Lionel Messi, sulmuesi i vitit në Ligën e Kampionëve

messiiii
Loading...

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka ndarë çmimin për sulmuesin e vitit në Ligën e Kampionëve.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi ka fituar këtë çmim me votat nga trajnerët dhe gazetarët.

Yllii Barcelonës ishte i jashtëzakonshëm edicionin e kaluar duke u shpallur edhe golashënuesi i vitit në Champions.

Messi realizio 12 gola dhe bëri tre asistime, por që Barcelona e tij nuk arriti më shumë se deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
Mesfushori më i mirë në Evropë, Frenkie De Jong

Mesfushori më i mirë në Evropë, Frenkie De Jong

vandijk

Virgil Van Dijk është zgjedhur lojtari më i mirë në Evropë për serzonin 2018/19