HAHAHAHAHAHA

Lojtarët e Real Madridit ftojnë Neymarin t’u bashkohet në Bernabeu

Lojtarët e Real Madridit ftojnë Neymarin t’u bashkohet në Bernabeu
Loading...

Lojtarët e Real Madridit kanë biseduar me Neymarin për të bindur yllin e Paris Saint-Germain për t’u bashkuar me ta në Bernabeu, thonë burimet për ESPN FC.

Drejtori sportiv i skuadrës franceze, Leonardo ka konfirmuar se klubi i tij do të shesë brazilianin përpara për çmimin e duhur këtë verë, dhe zyrtarët në Madrid dhe në Barcelonë po përpiqen të negociojnë një marrëveshje.

Ndërkohë, banderolat anti-Neymar u ndezën gjatë fitores 3-0 të kampionëve të Ligue 1 ndaj Nimes në fundjavë, duke demonstruar mungesën e durimit të disa tifozëve me lojtarin.

Një rikthim në Camp Nou duket se ishte lëvizja më e mundshme e 27-vjeçarit më herët gjatë verës, por Madridi është gjithnjë e më i sigurt se mund të përfitojnë nga një marrëdhënie e tendosur midis hierarkive të Barcës dhe PSG-së, pas kalimit të diskutueshëm të sulmuesit në Paris dy vite më parë .

Mbrojtësi i Barcës, Gerard Pique javën e kaluar i bëri thirrje ish-shokut të tij të skuadrës që të flasë publikisht dhe të shtyjë në rikthimin e tij “të ndërlikuar” në Camp Nou, me bordin e Blaugrana të paaftë për të përputhur çmimin e kërkuar të PSG-së dhe duke shpresuar që të bëjë një marrëveshje me shkëmbim lojtarësh.

Nga ana tjetër gjithashtu është e pamundur që Madridi të mund të përputhet me tarifën prej 222 milionë eurosh me rekord botëror të paguar nga PSG-ja dy vjet më parë, pasi nuk ishte në gjendje të gjente 180 milionë që Manchester United kërkoi për Paul Pogba përpara se të mbyllej afati kalimtar në javën e kaluar në Ligën Premier.

Burimet thonë se Madridi tani është më afër për ta transferuar Neymarin përpara se të mbyllet tregu i verës në Spanjë më 2 shtator, dhe anëtarët e skuadrës gjithashtu janë duke thirrur brazilianin direkt për t’i thënë atij se ai do të ishte i mirëpritur në Bernabeu.

Neymar është një objektiv i gjatë i presidentit të Madridit, Florentino Perez, i cili ka provuar në shumë raste të nënshkruajë me yllin shumë të përfolur, si para ashtu edhe pasi ai u bashkua me Barça nga Santos në 2013. 


Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
avokat neymar

Avokatët e Neymarit gjenden në Spanjë për të biseduar me Barcelonën

Barcelona po e mendon largimin e Riqui Puig

Barcelona po e mendon largimin e Riqui Puig