in

Mesfushori më i mirë në Evropë, Frenkie De Jong

Mesfushori më i mirë në Evropë, Frenkie De Jong
Loading...

Super talenti holandez, Frenkie De Jong ka marrë çmimin si mesfushori më i mirë në Ligën e Kampionëve për edicionin e kaluar.

22-vjeçari pati paraqitje të jashtëzakonshme me Ajaxin vitin e kaluar duke e dërguar skuadrën e tij deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

De Jong është votuar nga trajnerët dhe gazetarët si mesfushori më i mirë në Ligën e Kampionëve për edicionin e kaluar.

Pas paraqitjeve spektakolare me Ajaxin, De Jong ka kompletuar transfermiin te Barcelona për 75 milionë euro. 

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
virgil

Virgil Van Dijk, mbrojtësi më i mirë i vitit në Ligën e Kampionëve

messiiii

Lionel Messi, sulmuesi i vitit në Ligën e Kampionëve