in

HAHAHAHAHAHA Për të qarëPër të qarë BOSSBOSS

Messi dhe Ronaldo në mesin e të nominuarëve nga UEFA për golin e vitit

Loading...

UEFA ka publikuar listën e të nominuarëve për golin e vitit në sezonin 2018/2019.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, ka zbuluar emrat e lojtarëve që sipas tyre kanë shënuar gola të bukur në sezonin e kaluar.

Kjo listë e publikuar nga UEFA dominohet nga dy lojtarët e Barcelonës, Lionel Messi dhe Ivan Rakitic, në golin e shënuar ndaj Liverpoolit, respektivisht Tottenhamit.

Në këtë listë nuk kishte se si të mungonte goli i Messit i shënuar ndaj Liverpool-it në Ligën e Kampionëve.

Këto janë të gjitha nominimet e UEFA-s:

  • Sarr (Stade Rennes)
  • Faupala (Apollon)
  • Pedro (Chelsea)
  • Millot (France)
  • Katerina Svitkova (Slavia Prague)
  • Cristiano Ronaldo (Juventus)
  • Nani (Sporting Lisbon)
  • Danilo (Portugali)

Cili gol mendoni se do të jetë goli i vitit?

Loading...

Si do ta vlerësoni këtë lajm?

Komentet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Po ngarkohet...

0
darmian

Barcelona po e konsideron tranferimin e Darmianit

Tre formacionet e mundshme të Barcelonës për sezonin e ri – MSN, defanziv dhe ideal

Tre formacionet e mundshme të Barcelonës për sezonin e ri – MSN, defanziv dhe ideal